Šolski koledar

Domov/O šoli/POUK/Šolski koledar
Šolski koledar 2016-09-12T15:30:12+00:00

Šolski koledar 2016/2017 – pregled po mesecih

September

5. 9. 2016 (ponedeljek) – otvoritev razstave Afrika 1931,
5. 9. do 8. 9. 2016 – roditeljski sestanki,
15. 9. 2016 (četrtek) – podelitev diplom MM,
16. 9. 2016 (petek) – seznanitev kandidatov z rezultati jesenske mature,
19. 9. 2016–23. 9. 2016 – teden OIV,
26. 9. 2016 (ponedeljek) – podelitev diplom DELF na II. gimnaziji Maribor,
28. 9. 2016 (sreda) – sprejem prvošolcev ob 12.00,
28. 9. do 4. 10. 2016 – mednarodna izmenjava – obisk dijakov iz Nantonga,
29. 9. 2016 (četrtek) – pedagoška konferenca,
29. 9. 2016 (četrtek) – šolsko tekmovanje iz logike,
29. in 30. 9. 2016 – projekt G4,
30. 9. 2016 (petek) – IB-piknik,
september 2016 – sprejem za olimpijce,
september 2016 – šolsko tekmovanje iz francoščine,

Oktober
6. 10. 2016 (četrtek) – šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike,
7. 10. 2016 (petek) – spoznavno-poslovilni večer,
12. 10. 2016 (sreda) – ekskurzija v Ljubljano za 3. letnik izbirna UZG,
13. 10. 2016 (četrtek) – ekskurzija v Rogaško, Trakoščan in Krapino za dijake 1. in 2. š ,
14. 10. 2016 (petek) – šolsko tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni,
14. 10 do 30. 10 2016 – svetovno tekmovanje iz znanja kitajščine »Chinese Bridge«,
15. 10. 2016 (sobota) – kostanjev piknik,
17. 10. do 27. 10 2016 – mednarodna izmenjava – obisk naših dijakov v Pekingu,
19. 10. 2016–26. 10. 2016 – mednarodna izmenjava – obisk naših dijakov v Milanu,
19. 10. 2016 (sreda) – ekskurzija na Goričko za 3. letnike,
20. 10. 2016 (četrtek) – ekskurzija v Ljubljano za 4. letnik izbirna UZG,
21. 10. 2016 (petek) – ekskurzija na Goričko za 3. letnike,
22. 10. 2016 (sobota) – debatni turnir na Gimnaziji Ormož,
27. 10. 2016 (četrtek) – govorilne ure za starše,
31. 10. 2016–4. 11. 2016 – jesenske počitnice.

November
12. 11. 2016 (sobota) – državno tekmovanje iz logike,
18. 11. 2016 (petek) – rok za prijavo raziskovalnih nalog na razpis Mladi za napredek Maribora,
19. 11. 2016 (sobota) – debatni turnir na Gimnaziji Litija,
15. 11. 2016 (torek) – rok za oddajo predprijave k maturi,
17. 11. 2016 (četrtek) – sestanek učiteljev MM 1 in MM 2,
19. 11. 2016 (sobota) – državno tekmovanje o sladkorni bolezni,
22. 11. 2016 (torek) – šolsko izbirno tekmovanje iz naravoslovja,
24. 11. 2016 (četrtek) – roditeljski sestanek za MM 1,
26. 11. 2016 (sobota) – državno tekmovanje iz razvedrilne matematike,
26. 11. 2016 (sobota) – ekskurzija na Dunaj,
november 2016 – državno tekmovanje iz francoščine,

December
1. 12 2016–20. 1. 2017 – razpis za šolski Prešernov natečaj,
1. 12. 2016 (četrtek) – govorilne ure za starše,
3. 12. 2016 (sobota) – umetnostno-zgodovinska ekskurzija v Budimpešto,
8. 12. 2016 (četrtek) – šolsko tekmovanje iz astronomije,
9. 12. 2016 (petek) – šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje,
10. 12. 2016 (sobota) – umetnostno-zgodovinska ekskurzija v Zagreb,
10. 12. 2016 (sobota) – debatni turnir (impromptu) na II. gimnaziji Maribor,
16. do 18. 12. 2016 – mednarodni srednješolski debatni turnir v Zagrebu,
21. 12. 2016 (sreda) – novoletni sejem in novoletni koncert,
22. 12. 2016 (četrtek) – novoletni sejem in novoletni koncert,
23. 12. 2016 (petek) – proslava ob dnevu samostojnosti ter medpredmetno povezovanje: božično-novoletni običaji,
25. 12. 2016 –31. 12. 2016 – novoletne počitnice,
december 2016 – šolsko tekmovanje iz angleščine za 3. letnike,
december 2016 – pisni izpiti za DSD in
december 2016 – ustni izpit DSD za 4. letnike.

Januar
5. 1. 2017 (četrtek) – šolsko tekmovanje iz nemškega jezika,
10. 1 do 25. 1. 2017 – Kitajski dnevi na II. gimnaziji Maribor,
12. 1. 2017 (četrtek) – govorilne ure za starše,
12. 1. 2017 (četrtek) – ocenjevalna konferenca 1. – 4. letniki in MM,
13. 1. 2017 (petek) – konec 1. ocenjevalnega obdobja,
14. 1. 2017 (sobota) – državno tekmovanje iz astronomije,
17. 1. 2017 (torek) – šolsko tekmovanje iz geografije,
19. 1. 2017 (četrtek) – šolsko tekmovanje iz zgodovine,
20. 1. 2017 (petek) – šolsko tekmovanje RTK,
21. 1. 2017 (sobota) – državno tekmovanje iz znanja naravoslovja,
24. 1. 2017 (torek) – držaVno tekmovanje v odpiranju fizikalnih sefov,
25. 1. 2017 (sreda) – praznovanje kitajskega novega leta,
26. 1. 2017 (četrtek) – regijsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje,
26. 1. 2017 (četrtek) – šolsko tekmovanje iz znanja biologije,
28. 1. 2017 (sobota) – debatni turnir na gimnaziji Kranj,
januar 2017 – zimski športni dan,
januar 2017 – krvodajalska akcija,

Februar
6. 2. 2017 (ponedeljek) – proslava ob kulturnem prazniku v Narodnem domu,
8. 2. 2017 (sreda) – kulturni praznik,
8. 2. 2017 (sreda) –rok za oddajo raziskovalnih nalog Mladi za napredek Maribora,
9. 2. 2017 (četrtek) – državno tekmovanje v znanju nemškega jezika,
10. 2. 2017 (petek) – informativni dan,
11. 2. 2017 (sobota) – informativni dan,
13. 2. 2017 (ponedeljek) – regijsko tekmovanje iz angleščine za 3. letnike,
13. 2. 2017 – 17. 2. 2017 – poskusna matura za MM 2,
13. 2. do 17. 2. 2017 – obisk raziskovalne postaje Petnica,
15. 2. 2017 (sreda) – Praznik glasbe v Ljutomeru,
20. 2. 2017–24. 2. 2017 – zimske počitnice,
28. 2. 2017 (torek) – pust,
februar 2017 – šolsko tekmovanje iz ekonomije,

Marec
2. 3. 2017 (četrtek) – šolska predstavitev raziskovalnih nalog,
2. 3. 2017 (četrtek) – govorilne ure za starše,
4. 3. 2017 (sobota) – predmaturitetni preizkus iz matematike,
6. 3. 2017 (ponedeljek) – izbirno tekmovanje za astronomsko olimpijado,
6. 3. 2017 (ponedeljek) – šolsko tekmovanje iz kemije,
6. 3. do 18. 3. 2017 – zagovori raziskovalnih nalog Mladi za napredek Maribora,
8. 3. 2017 (sreda) – šolsko tekmovanje iz fizike,
9. 3. 2017–11. 3. 2017 – mednarodni srednješolski debatni turnir v Ljutomeru,
9. 3. 2017 (četrtek) – regijsko tekmovanje iz geografije,
9. 3. 2017 (četrtek) – šolsko tekmovanje v znanju poslovne in finančne matematike,
10. 3. 2017 (petek) – šolsko tekmovanje iz španščine,
10. 3. 2017 (petek) – zgodovinska ekskurzija (4. letnik – matura),
11. 3. 2017 (sobota) – državno tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo tekmovanje,
16. 3. 2017 (četrtek) – šolsko tekmovanje iz matematike,
17. 3. 2017 (petek) – regijsko tekmovanje v znanju fizike,
18. 3. 2017 (sobota) – maturantski ples,
18. 3. 2017 (sobota) – državno tekmovanje iz znanja biologije,
20. 3. 2017 (ponedeljek) – državno tekmovanje iz angleščine za 3. letnike,
20. 3. do 11. 5. 2017 – Pomlad na II. gimnaziji Maribor,
20. 3. 2017 (ponedeljek) – frankofonski dan v Celju,
23. 3. 2017 (četrtek) – državno tekmovanje iz ekonomije,
23. 3. 2017 (četrtek) – sestanek učiteljev MM 1 in MM 2,
23. 3. 2017 (četrtek) – glasbeni večer,
25. 3. 2017 (sobota) – državno tekmovanje RTK,
27. 3. do 2. 4. 2017 – mednarodna izmenjava – obisk dijakov iz Milana pri nas,
28. 3. 2017 (torek) – ekskurzija na Notranjsko (Cerkniško jezero) za dijake 4. letnikov pri izbirni geografiji,
28. 3. 2017 (torek) – zadnji rok za prijavo k splošni maturi,
31. 3. 2017 (četrtek) – roditeljski sestanek za MM 2,
marec 2017 – ekskurzija po evropskih institucijah,
marec 2017 – angleška bralna značka,
marec 2017 – mednarodna izmenjava – obisk dijakov iz Kruševca,
marec 2017 – državno tekmovanje ACM iz računalništva in informatike

April
1. 4. 2017 (sobota) – državno tekmovanje iz finančne in poslovne matematike,
1. 4. 2017 (sobota) – državno tekmovanje iz zgodovine,
1. 4. 2017 (sobota) – Droogstock,
4. 4. 2017 (torek) – govorilne ure za starše,
5. 4. 2017 – 9. 4. 2017 – Spring festival,
7. in 8. 4. 2017 – državni srednješolski debatni turnir na Gimnaziji Ptuj,
7. 4. 2017 (petek) – državno tekmovanje iz geografije,
7. 4. 2017 (petek) – ekskurzija v Rogaško, Trakoščan, Krapino za 1. letnike,
7. 4. 2017 (petek) – ekskurzija slovenska in avstrijska Koroška za 2. letnike,
8. 4. 2017 (sobota) – državno tekmovanje iz fizike,
8. 4. 2017 (sobota) – državno tekmovanje iz španščine,
11. 4. do 21. 4. 2017 – izpiti DELF,
11. 4. 2017 (torek) – ekskurzija v Rogaško, Trakoščan, Krapino za 1. letnike,
11. 4. 2017 (torek) – ekskurzija slovenska in avstrijska Koroška za 2. letnike,
14. 4. 2017 (petek) – zaključek pouka za MM 2,
17. 4. 2017 (ponedeljek) – velikonočni ponedeljek,
20. 4. 2017 (četrtek) – nastop Mladinskega pevskega zbora v Celju,
20. 4. do 24. 4. 2017 – mednarodna izmenjava – obisk romunskih dijakov (Iasi),
21. 4. 2017 (petek) – izbirno tekmovanje za fizikalno olimpijado,
21. 4. 2017 (petek) – kulturni maraton,
22. 4. 2017 (sobota) – državno tekmovanje iz matematike,
27. 4. 2017 – 30. 4. 2017 – prvomajske počitnice,
april/maj 2017 – španska izmenjava,
april 2017 – medanrodna izmenjava – odhod naših dijakov v Nantong,
april 2017 – finale tekmovanja Generacija EVRO in mednarodnega tekmovanja Genearation EURO

Maj
1. 5. 2017–19. 5. 2017 – matura za MM 2,
4. 5. 2016 (četrtek) – matura SLO – esej,
4. 5. 2017 (četrtek) – EE day za dijake MM 1,
4. 5. 2017 (četrtek) – ekskurzija na Primorsko za dijake 3. letnikov pri izbirni geografiji,
4. 5. 2017 (četrtek) – govorilne ure za starše,
6. 5. 2017 (sobota) – državno tekmovanje iz kemije,
6. 5. do 12. 5. 2017 – mednarodna izmenjava – obisk naših dijakov v Kruševcu,
9. 5. 2017 (torek) – frankofonski večer,
11. 5. 2017 (četrtek) – premiera Filmske šole,
12. 5. 2017 (petek) – dan šole,
15. 5. 2017 (ponedeljek) – državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije,
18. 5. 2017 (četrtek) – ocenjevalna konferenca za 4. letnike,
18. 5. 2017 (četrtek) – predaja ključa,
19. 5. 2017 (petek) – oddati prijave za predmetne izpite (4. letnik),
20. 5. 2017 (sobota) – kitajsko dopoldne v Mariboru,
22. 5. 2017 (ponedeljek) – zaključek pouka in delitev spričeval za 4. letnike,
24. 5. 2017 (sreda) – predmetni izpiti za 4. letnike,
27. 5. 2017 (sobota) – matura ANG,
29. 5. 2017 (ponedeljek) – matura SLO – izpitna pola 2,
30. 5. 2017 (torek) – matura FIL, PSI, SOC,
31. 5. 2017 (sreda) – matura KEM,
maj 2017 – državno tekmovanje v znanju kitajščine,

Junij
1. 6. 2017 (četrtek) – matura UZG, EKN, GLA,
1. in 2. 6. 2017 – ekskurzija v Piran za dijake MM1,
2. 6. 2017 (petek) – matura BIO,
3. 6. 2017 (sobota) – matura MAT,
5. 6. 2017 (ponedeljek) – matura NEM,
6. 6. 2017 (torek) – matura GEO,
6. 6. 2017 (torek) – srečanje s starši dijakov novega MM 1,
8. 6. 2017 (četrtek) – matura ZGO,
9. 6. 2017 (petek) – matura FIZ,
12. 6. 2017 (ponedeljek) – matura ŠPA, FRA,
12. 6. 2017 (ponedeljek) – podelitev »ključev« II. gimnazije Maribor,
14. 6. 2017 – 22. 6. 2017 – ustni izpiti mature,
16. 6. 2017 (petek) – specialna olimpijada (projekt z OŠ Gustava Šiliha),
19. 6. do 23. 6. 2017 – IA teden za dijake mednarodne mature,
22. 6. 2017 (četrtek) – ocenjevalna konferenca 1.–3. letniki in MM 1,
22. 6. 2017 (četrtek) – sestanek učiteljev MM1,
23. 6. 2017 (petek) – zaključek pouka in delitev spričeval za 1.?3. letnike in MM1,
23. 6. 2017 (petek) – prijave za popravne, dopolnilne izpite (1. ? 4. letnik) ter predmetne izpite (3. letnik),
24. 6. do 9. 7. 2017 – odprava Drugogimnazijcev v Ugando,
25. 6. 2017 (nedelja) – dan državnosti,
26. 6. 2017 (ponedeljek) – objava razporedov za popravne, predmetne, dopolnilne izpite,
29. 6. 2017 (četrtek) – popravni, dopolnilni izpiti (1.?4. letnik), predmetni izpiti (3. letnik),
30. 6. 2017 (petek) – popravni, dopolnilni izpiti (1.?4. letnik), predmetni izpiti (3. letnik),
junij 2017 – športni dan,
junij 2017 – tekmovanje MGSC v Beogradu,

Julij
3. 7. 2017 (ponedeljek) – popravni, dopolnilni izpiti (1.?4. letnik), predmetni izpiti (3. letnik),
4. 7. 2017 (torek) – zaključna konferenca,
6. 7. 2017 (četrtek) – rezultati MM,
10. 7. 2017 (ponedeljek) – seznanitev kandidatov z uspehom pri splošni maturi,
11. 7. 2017 (torek) – zadnji rok za prijavo k jesenski maturi,
12. 7. 2017 (sreda) – oddati prijave za popravne, dopolnilne izpite (1. – 4. let.),
13. 7. 2017 (četrtek) – objava razporeda za popravne in dopolnilne izpite za 1. – 4. letnik in predmetne izpite (3. let.),

Avgust
16. 8. 2016 (sreda) – popravni, dopolnilni izpiti za 4. letnik,
17. 8. 2016 (četrtek) – popravni, dopolnilni izpiti za 4. letnik,
18. 8. 2016 (petek) – popravni, dopolnilni izpiti za 4. letnik,
23. 8. 2017 (sreda) – uvodna konferenca ob 9.00,
24. 8. 2017–28. 8. 2017 – sestanki aktivov,
24. 8. 2017 (četrtek) – matura SLO,
24. 8. 2017 (četrtek) – popravni, dopolnilni izpiti za 1.–3. letnik,
24. 8. 2017 (četrtek) – 4. 9. 2017 (ponedeljek) – ustni izpiti mature,
25. 8. 2017 (petek) – matura MAT,
25. 8. 2017 (petek) – popravni, dopolnilni izpiti za 1.–3. letnik,
26. 8. 2017 (sobota) – matura tuji jeziki in izbirni predmeti,
28. 8. 2017 (ponedeljek) – matura tuji jeziki in izbirni predmeti,
28. 8. 2017 (ponedeljek) – popravni, dopolnilni izpiti za 1.–3. letnik,
29. 8. 2017 (torek) – matura tuji jeziki in izbirni predmeti,
30. 8. 2017 (sreda) – matura tuji jeziki in izbirni predmeti,
30. 8. 2017 (sreda) – uvodna konferenca za novo šolsko leto ob 9.00.

X