V prešnjem tednu je Staša Gejo (MM2) osvojila naslov državne prvakinje v šolskem tekmovanju srednjih šol. Naslov je osvojila v težavnostnem plezanju na Škofijski gimnaziji v Ljubljani v kategoriji licenciranih plezalcev tekmovalcev.

Športnica rodnega Niša (SRB) je tako osvojila še en naslov. Poleti ji je to uspelo še na svetovnem prvenstvu. Hkrati pa je Staša dokaz uspešnega usklajevanja šolskih obveznosti (pouk, igranje v Drug orkestru) in športne poti.

II. gimnazija je ena redkih šol iz Maribora, ki se tekmovanja udeležuje redno že deset let. Ob Staši so šolo uspešno zastopali še Urška Repušič (1. letnik) s šestim mestom, Filip Justinek, Blaž Pridgar (2. letnik; 15. in 16. mesto) in Žan Regoršek (3. letnik; 20 mesto).
6fba3b6d-f39b-467f-8890-13fbcea95369 cacaf9ae-8b5e-4bd2-b817-9cf26943d028